Order Code | Datasheet | Simulation | Downloads | Status | Product series | Data rate | PoE | Ports | Tab | Improved CMRR | Operating Temperature | LED | PHY Chip Mode | Mount | USB | Shield Tabs | ISAT(A) | VT(V (DC)) | Version | Z @ 100 MHz(Ω) | Zmax(Ω) | Test Condition Zmax | IR 2(mA) | RDC max.(Ω) | Type | Winding Style | Number of windings | L(µH) | IR(mA) | VR(V) | Channels | Polarity | VCh max.(V) | ICh Leak max.(µA) | VBR min.(V) | CCh typ.(pF) | IPeak(A) | VCh Clamp ESD typ.(V) | VESD Contact(kV) | L1(µH) | L2(µH) | IR(mA) | ISAT(A) | RDC1 typ(Ω) | RDC2 typ(Ω) | RDC1 max(Ω) | RDC2 max(Ω) | fres(MHz) | SamplesAvailability & Sample | ||
 | SPECWE-RJ45 LAN Through Hole Reflow, 100BASE-TX, PoE+ | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-RJ45 LAN Through Hole Reflow | Data rate100BASE-TX | PoEPoE+ | Ports1x1 | Tab PositionUp | Improved Common Mode RejectionNo | Operating Temperature -40 °C up to +85 °C | LED (Left-Right)green/yellow - green/yellow | PHY Chip Modecurrent | MountTHR | USBNo | Shield TabsNo | – | Insulation Test Voltage2250 V (DC) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Inductance350 µH | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | –Check availability | |||
 | SPECWE-CBF SMT EMI Suppression Ferrite Bead, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-CBF SMT EMI Suppression Ferrite Bead | – | – | – | – | – | Operating Temperature -55 °C up to +125 °C | – | – | MountSMT | – | – | – | – | VersionSMT | Impedance @ 100 MHz1000 Ω | Maximum Impedance1050 Ω | Maximum Impedance120 MHz | Rated Current 2830 mA | DC Resistance0.3 Ω | TypeWide Band | – | Number of windings1 | – | Rated Current600 mA | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Rated Current600 mA | – | – | – | – | – | – | –Check availability | |||
 | SPECWE-SL2 SMT Common Mode Line Filter, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-SL2 SMT Common Mode Line Filter | – | – | – | – | – | Operating Temperature -40 °C up to +125 °C | – | – | MountSMT | – | – | – | Insulation Test Voltage500 V (DC) | VersionSMT | – | Maximum Impedance3300 Ω | – | – | DC Resistance0.15 Ω | – | Winding Stylebifilar | Number of windings2 | Inductance500 µH | Rated Current1000 mA | Rated Voltage80 V | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | –Check availability | |||
 | SPECWE-TVS TVS Diode – High Speed Series, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-TVS TVS Diode – High Speed Series | – | – | – | – | – | Operating Temperature -55 °C up to +125 °C | – | – | MountSMT | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Channels4+1 | PolarityUnidirectional | Channel Operating Voltage [max.]5 V | Channel (Reverse) Leakage Current [max.]1 µA | (Reverse) Breakdown Voltage [min.]6.1 V | (Channel) Input Capacitance [typ.]1 pF | (Reverse) Peak Pulse Current12 A | Channel ESD Clamping Voltage [typ.]13 V | ESD Contact Discharge Capability12 kV | – | – | – | – | – | – | – | – | – | –Check availability | |||
 | SPECWE-SPC SMT Power Inductor, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-SPC SMT Power Inductor | – | – | – | – | – | Operating Temperature -40 °C up to +125 °C | – | – | MountSMT | – | – | Saturation Current1.1 A | – | VersionSMT | – | – | – | – | DC Resistance0.5 Ω | – | – | Number of windings35.5 | Inductance33 µH | Rated Current750 mA | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Self Resonant Frequency12 MHz | –Check availability | |||
 | SPECWE-SPC SMT Power Inductor, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-SPC SMT Power Inductor | – | – | – | – | – | Operating Temperature -40 °C up to +125 °C | – | – | MountSMT | – | – | Saturation Current2.1 A | – | VersionSMT | – | – | – | – | DC Resistance0.094 Ω | – | – | Number of windings21.5 | Inductance10 µH | Rated Current1650 mA | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Self Resonant Frequency28 MHz | –Check availability | |||
 | SPECWE-DD SMT Shielded Coupled Inductor, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-DD SMT Shielded Coupled Inductor | – | – | – | – | – | Operating Temperature -40 °C up to +125 °C | – | – | – | – | – | Saturation Current3.9 A | – | – | – | – | – | Rated Current 22250 mA | DC Resistance0.105 Ω | TypeStraight | – | – | Inductance33 µH | Rated Current2250 mA | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Inductance 133 µH | Inductance 233 µH | Rated Current2250 mA | Saturation Current3.9 A | DC Resistance 10.087 Ω | DC Resistance 20.087 Ω | DC Resistance 10.105 Ω | DC Resistance 20.105 Ω | Self Resonant Frequency8.9 MHz | –Check availability | |||
 | SPECWE-DD SMT Shielded Coupled Inductor, –, – | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Product seriesWE-DD SMT Shielded Coupled Inductor | – | – | – | – | – | Operating Temperature -40 °C up to +125 °C | – | – | – | – | – | Saturation Current1.4 A | – | – | – | – | – | Rated Current 2900 mA | DC Resistance0.65 Ω | TypeCrossed | – | – | Inductance220 µH | Rated Current900 mA | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | Inductance 1220 µH | Inductance 2220 µH | Rated Current900 mA | Saturation Current1.4 A | DC Resistance 10.53 Ω | DC Resistance 20.53 Ω | DC Resistance 10.65 Ω | DC Resistance 20.65 Ω | Self Resonant Frequency2 MHz | –Check availability |