WS-DITV Small Compact THT Flat Actuator with Top Tape 2.54 mm
| Material Properties | |
|---|---|
| Cover Material | PA9T |
| Cover Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Base Material | PA9T |
| Base Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Actuator Material | PA66 |
| Actuator Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Plating | Gold |
| Terminal Plating | Gold |
| Electrical Properties | |
|---|---|
| IR | 100 mA |
| VR | 50 V (DC) |
| Contact Resistance Initial | 50 mΩ |
| RISO | 100 MΩ |
| Withstanding Voltage | 500 V (AC) |
| Mechanical Properties | |
|---|---|
| Operation Force | 600 g |
| Electrical Life | 2000 Cycles |
| Actuator Type | Flat Type |
| Switch Position | Off |
| General Information | |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 °C up to +85 °C |
| Washable | Yes |
| Packaging Properties | |
|---|---|
| Packaging | Tube |
Products
Filter by
show in
article in 0 product lines
Reset allOrder Code | Datasheet | Downloads | Status | Poles | L(mm) | Vaporphase process | SamplesAvailability & Sample | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() | 418127160901 | SPEC1, 3.48 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles1 | Length3.48 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160902 | SPEC2, 6.02 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles2 | Length6.02 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160903 | SPEC3, 8.56 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles3 | Length8.56 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160904 | SPEC4, 11.1 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles4 | Length11.1 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160906 | SPEC6, 16.18 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles6 | Length16.18 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160908 | SPEC8, 21.26 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles8 | Length21.26 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160910 | SPEC10, 26.34 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles10 | Length26.34 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability | |
![]() | 418127160912 | SPEC12, 31.42 mm, not specified | Availability – | Status Activei| Production is active. Expected lifetime: >10 years. | Poles12 | Length31.42 mm | Vaporphase processnot specified | –Check availability |
Availability Forecast
WE item number: –
VPELead time
–– weeks
| Expected Availability | Opening inventory | Quantity |
|---|---|---|
| Current Availability | – | – |
Does it just not fit? Please contact us.Simply contact our service team for special orders and bulk quantities.Contact us








